Szkolenie "Pierwsza Pomoc"

W dniu 18 maja 2018 roku z inicjatywy Przewodniczącej NSZZ Pracowników Policji Bożeny Cichorskiej oraz Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego Mariana Boguszyńskiego w POSW „Krokus” w Mielnie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla członków obu organizacji.

W szkoleniu wzięło udział 60 osób. Podczas zajęć uczestnikom przekazano informacje na temat prawnych aspektów udzielania pierwszej pomocy, oceny stanu poszkodowanego, wzywania pomocy.

Przeprowadzono zajęcia praktyczne z resuscytacji krążeniowo – oddechowej osób dorosłych i dzieci, układania osób w pozycji bezpiecznej, postępowania podczas nieurazowych stanów zagrożenia życia ( ostry zespół wieńcowy, epilepsja, zadławienia, hipoglikemia, udar ), opatrywania ran, oparzeń, złamań.

Ponadto przeprowadzono ćwiczenia z zakresu zabezpieczenia miejsca wypadku, bezpiecznego wyciągania osób poszkodowanych z aut, przeprowadzenia badania urazowego.

Na zakończenie kursu każdy z uczestników otrzymał stosowny certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności.

Dziękujemy ratownikom medycznym za zrozumiałe i praktyczne przekazanie posiadanej wiedzy. Jak stwierdził podsumowując szkolenie Michał Janecki z firmy organizującej kurs „Oby zdobyta wiedza i umiejętności nie musiały być wykorzystane przez jego uczestników w życiu codziennym”.

Opr. RZ

 

 

Oferty dla policjantów i pracowników Policji
 

                          

                                                                                                                

 

                         

Galeria zdjęć

Statystyki odwiedzin

DzisiajDzisiaj4
WczorajWczoraj347
W tym tygodniuW tym tygodniu4
W tym miesiącuW tym miesiącu6174
Statystyki odwiedzinStatystyki odwiedzin865568

Najnowsze posty

  • Brak postów do publikacji.

Polityka prywatności